Elkerülhetjük, sőt, vissza is fordíthatjuk a csontritkulást, az izomvesztést és a később kialakuló fájdalmat is.Természetesen a szív és érrendszerre is szuper hatással van, ezenkívül lassítja a sejtek öregedését, amire sajnos egy fél órás séta már nem elegendő. Az egészséges étkezés melett a sport, a mozgás elengedhetetlen. A legnagyobb kockázatnak a 85 év felettiek, a nők és az elhízottak vannak kitéve.
Izomsorvadáshoz az alábbi tényezők vezethetnek:
- életkor: minél idősebb valaki, annál nagybb az izomveszteség, de sajnos már fiatalkorban, akár 30 éves kor felett is elkezdődik az izmok leépülése
- diéta: fontos a szénhidrátszegény életmód, azonban ez sokaknál a fehérje visszaszorítsával is jár. Átlagos sportolás mellett nincs szükség megemelt fehérjebevitelre, azonban nagyon fontos, hogy elegendő mennyiséget kapjon a szervezet, hiszen ebből épül az izom. Kifejezetten fontos az edzések utáni fehérjepótlás a regenerációhoz.
- inzulinrezisztencia: hozzájárul az izmok sorvadásához, emiatt nagyon fontos a szénhidrátszegény diéta és a rendszeres mozgás, hogy normalizáljuk az inzulin szintet
- alvás: alvás közben regenerálódik a szervezet, napi 7-8 óra elengedhetetlen a tökéletes regenerációhoz
Az erősítő edzés növeli a szervezet növekedési faktorait, melyek felelősek a sejtek növekedéséért, szaporodásáért.
Az előbbi előnyökkel jár még:
- jobban alszunk, kipihentebben ébredünk
- csökkenti a szívbetegség, a stroke, a 2-es típusú cukorbetegség, a depresszió, a rák kialakulásának esélyét
- segít az esések és törések megelőzésében
- hozzájárul az általános jó közérzethez és hangulathoz
Fontos, hogy az edzések alkalmával kis súlyokkal dolgozzunk és lassan, figyelmesen végezzük a gyakorlatot. Érdemes edző segítségét kérni, aki figyel a helyes kivitelezésre. A kis vagy saját testsúlyos edzések mellett az alacsony intenzitással vágzett aerob edzés tökéletes kiegészítés lehet az egészség megőrzéséhez. A legjobb, ha kombináljuk az edzéstípusokat és mindig más-más gyakorlatokat végzünk: aerob edzés, core gyakorlatok, nyújtás, jóga és az idősek körében is egyre inkább kedvelt teljes test vibrációs edzés; pl. a Power Plate; amely jótékony hatással van az erőre, a mozgékonyságra, egyensúlyra, csontsűrűségre, szellemi frissességre.
Hetente három rövid edzés a Power Plate géppel hihetetlenül pozitív hatással van bizonyos, öregedéssel járó tünetekre. A Power Plate gép a vibrációt az izmokra irányítja, mely természetes reflexív izom-összehúzódást hoz létre.
A legfontosabb, hogy soha nem késő elkezdeni. Minél korábban, annál nagyobb sikereket és annál könnyebben tudjuk elérni!
A Power Plate előnyei:
- növeli a hajlékonyságát és az ízületek mozgástartományát
- a hagyományos gyakorlatokkal ellentétben kküszöböli az ízületekre, a szalagokra és az inakra eső terhelést
- javítja az egyensúlyt és a koordinációt, ezáltal csökkenti az elesések gyakoriságát és az ebből bekövetkezett csonttöréseket
- csökkenti a keringési rendszer terhelését
- javítja az izomfunkciót
- fokozza a láb keringését diabéteszes (cukorbeteg) beteg esetében, segíti a sebgyógyulást és a regenerációt
- felgyorsítja a tejsav és az aminosavak szállítását (gyorsabb regeneráció)
- csökkenti a kortizolszintet, óvja a megszerzett idézetet
- erősíti a csontrendszert
- segít sz osetoporosis (csontritkulás) kezelésében
- erősíti a medencefenék izomzatát inkontinencia esetén
- csökkenti az akut és krónikus derékpanaszokat
- csökkenti az ízületi kopásból származó fájdalmat és mozgáskorlátozottságot
- Parkinson-betegek esetében lassítja a folyamat progresszióját
Facebook: